Մայիսի 12-ից 22-ը Ստոկհոլմում տեղի է ունենում ESL One Stockholm Major-ը DOTA 2 դիսցիպլինայից: Թվով 14 կազմեր պայքար են ծավալել 500 հազար դոլար մրցանակային ֆոնդի և 3530 DPC-միավորների համար, որոնք անհրաժետ են The International 11-ին մասնակցելու համար:

Խմբային փուլում թիմերը բաժանվել են երկու մասի՝ յուրաքանչյուրում յոթական կազմ: Խաղերի ցանց՝ round-robin և մատչերի ձևաչափ՝ best-of-3: Փլեյ օֆֆ դուրս եկած 12 թիմերը կխաղան Double Elimination ցանցային համակարգում best-of-3 մատչեր, իսկ գրանդ եզրափակիչը տեղի կունենա best-of-5 ձևաչափով:

A խումբ - Beastcoast, Betboom, Boom, Evil Geniuses, OG, T1, Tundra Esports

B խումբ - Fnatic, Gladiators, Mind Games, Team Liquid, Team Spirit, Thunder Awaken, TSM


Մայիսի 20
BetBoom () – () Beastcoast
17:35 OG – T1/Fnatic

Մայիսի 18
Fnatic (2:1) T1 / ստորին ցանցի առաջին ռաունդ
Tundra (2:0) Thunder Awaken / վերին ցանցի երկրորդ ռաունդ
TSM (2:0) Gladiators / վերին ցանցի երկրորդ ռաունդ

Մայիսի 17
Beastcoast (2:0) Team Spirit
Team Liquid (1:2) BetBoom
Boom (0:2) OG

Մայիսի 16
Tundra Esports (2:1) Team Spirit
BetBoom (1:2) Thunder Awaken
OG (0:2) TSM
Gladiators (2:0) T1

ENG Stream

Մայիսի 15

Tundra (2:0) T1
BetBoom (0:2) OG
Beastcoast 1:1 Evil Geniuses
TSM 1:1 Thunder Awaken
Gladiators (2:0) Fnatic
Team Spirit (1:0) Team Liquid
Thunder Awaken (1:0) TSM
Team Spirit (0:1) TSM
Thunder Awaken (1:0) Team Liquid
Team Spirit (0:1) Thunder Awaken 
TSM (1:0) Team Liquid

Մայիսի 14
Tundra (2:0) Beastcoast
T1 1:1 Boom
BetBoom (2:0) Evil Geniuses
BetBoom (2:0) T1
Tundra (2:0) Boom
OG (2:0) Evil Geniuses
Thunder Awaken 1:1 Fnatic
TSM (2:0) Team Liquid
Gladiators 1:1 Thunder Awaken
Team Spirit (0:2) Team Liquid

Մայիսի 13
OG (0:2) T1
Boom 1:1 Beastcoast
Tundra 1:1 Betboom
Evil Geniuses 1:1 Boom
OG (0:2) Tundra Esports
T1 1:1 Beastcoast
Team Liquid 1:1 Fnatic
Team Spirit 1:1 TSM
Mind Games (0:2) Gladiators
Team Liquid (2:0) Gladiators
Team Spirit (2:0) Thunder Awaken
Mind Games (0:2) TSM

Մայիսի 12
Evil Geniuses (0:2) Tundra Esports
OG (2:0) Beastcoast
Boom 1:1 Betboom
Evil Geniuses (0:2) T1
OG 1:1 Boom
Beastcoast 1:1 Betboom
Team Liquid (0:2) Thunder Awaken
Team Spirit (2:0) Fnatic
TSM 1:1 Gladiators
Fnatic (2:0) TSM
Team Spirit (0:2) Gladiators
Mind Games (0:2) Thunder Awaken